Отборите на Мидълзбро и Арсенал завършиха при резултат 1:1 в първата среща от 17-ия кръг на Висшата лига на Англия, която се игра на стадион "Ривърсайд". Емануел Адебайор зарадва своя мениджър Арсен Венгер за неговия мач номер 701 начело на "артилеристите" и откри резултата в полза на Арсенал в 17-та минута. Сеск Фабрегас центрира от ъглов удар, а високият тогоанец нямаше проблем да прати топката с глава в мрежата на Търнбул за 0:1. Домакините обаче успяха да изравнят в 29-та минута, когато Тунджай намери хубаво Жереми Алиадиер и той с остър удар с глава oт точ`ката за дузпата разочарова Алмуния и оформи крайния резултат - 1:1. Арсенал имаше традицията на своя страна и можеше да вземе победата, тъй като Боро са отборът в Премиършип, който получава най-много голове през последните десет минути на срещите си. Тимът на Гарет Саутгейт освен това е получавал през този сезон четири гола в добавеното време, а Арсенал е вкарвал пет в последните секунди на срещите си. Така Мидълзбро, който през миналия сезон победи тима от Северен Лондон с 2:1 на "Ривърсайд", продължи серията си без победа на пет срещи. Арсенал пък не успя да спечели три поредни победи в лигата за втори път през сезона. /БГНЕС