Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се завърна на „Уайт Харт Лейн”, но този път с екипа на Манчестър Юнайтед срещу бившият си клуб Тотнъм, но не можа да триумфира след като двубоят завърши наравно 0:0. Бербатов започна като титуляр, въпреки че до последно бе под въпрос за срещата. Негов партньор в атака бе Карлос Тевес, който замени наказания Уейн Рууни. Още от началото на срещата българският национал усети омразата на феновете на „шпорите”, които доскоро го боготворяха. Под непрестанните освирквания от трибуните Бербатов изигра добър мач. „Червените дяволи” не успяха да се възползват от чудесната възможност да стопят преднината на Ливърпул, след като „червените” допуснаха грешна стъпка в 17-ия кръг на Вишата лига и завършиха наравно с Хъл Сити 2:2. Така разликата между двата тима продължава да е 6 точки в полза на лондончани, но Юнайтед има и мач по-малко. Още утре пък Челси може да излезе начело в класирането. Манчестър Юнайтед през по-голямата част от срещата държаха инициативата, но не успяха да се възползват от това. В осмата минута Дейвид Бентли стреля параболично от границата на наказателното поле, но Ван дер Сар внимаваше и изби. В 29-ата минута Аарън Ленън открадна топката от Рафаел и напредна, но преди да успее да стреля, Ван дер Сар улови топката. „Червените дяволи” отвърнаха на удара още в ответната атака, след разбъркване в наказателното полето на домакините, при което топката беше изчистена в последния момент. Няколко минути по-късно Парк проби чудесно отляво и с отличен пас намери Бербатов, който би силно, но топката мина над напречната греда. В 36-ата минута Тевес финтира последователно с Асу-Екото и Чорлука, влезе в наказателното поле и стреля, но над вратата. След почивката Кристияно Роналдо отбеляза, но голът му бе отменен. „Шпорите” разчитаха предимно на контраатаки, при които неведнъж създадоха сериозни опастности пред вратата на Едвин Ван дер Сар. В продължението Райън Гигс изпълни отлично пряк свободен удар, но Аурелио Гомеш показа завиден рефлекс и с върха на пръстите изби в гредата, спасявайки точката за Тотнъм. Тотнъм: Гомеш; Чорлука, Доусън, Ууудгейт (10 - Хъдълстоун), Асу-Екото; Ленън, Зокора, Джинас, Бантли; Модрич; Павлюченко (54 - Д. Бент) Манчестър Юн: Ван дер Сар; Р. Да Силва, Видич, О'Шей; Парк, Флетчър (69 - Скоулс), Карик, К. Роналдо; Бербатов, Тевес (69 - Гигс) /БГНЕС