Двукратният победител в Купата на УЕФА Севиля не успя да преодолее груповата фаза на тазгодишното издание на втория по престиж европейски клубен турнир. Испанският клуб напусна надпреварата след поражение от Сампдория с 1:0, след което андалусците останаха четвърти в група С. Напред продължава тимът от Генуа, заедно с победителя в групата Стандарт Лиеж и Щутгарт, който в своя заключителен мач надви белгийския отбор с 3:0. Пари Сен Жермен, двукратният шампион в турнира Тотнъм Хотспър, НЕК Ниймеген и Олимпиакос Пирея също си осигуриха място в 1/16-финалите. Севиля, който спечели Купата на УЕФА под ръководството на Хуанде Рамос през 2006 и 2007 г., е вторият в историята отбор, събрал 6 точки и отпаднал от съревнованието. Херта с Валери Домовчийски загуби от Олимпиакос с 4:0 и приключи на четвърто място в група B, гърците са трети и продължават напред. Бившият нападател на Левски Домовчийски се появи на терена в 69-ата минута при резултат 2:0 за отбора от Пирея. Така следните 32 отбора чакат жребия за 1/16-финалите днес в Нион: Манчестър Сити, Твенте, Пари Сен Жермен, Металист Харков, Галатасарай, Олимпиакос, Стандарт Лиеж, Щутгарт, Сампдория, Удинезе, Тотнъм, НЕК Ниймеген, Волфсбург, Милан, Брага, Хамбургер, Аякс, Астън Вила, Сен Етиен, Валенсия, ФК Копенхаген, ЦСКА Москва, Депортиво Ла Коруня, Лех Познан, Бордо, Вердер, Шахтьор, Олимпик Марсилия, Олборг, Фиорентина, Динамо Киев, Зенит Санкт Петербург. /БГНЕС