Капитанът на българския национален отбор по футбол Димитър Бербатов и неговия Манчестър Юнайтед ще се изправят срещу Жозе Моуриньо и Интер в осминафиналите на Шампионската лига, стана ясно от тегленият жребий в Нион. Всичките двойки от осминафиналите на най-комерсиалния европейски клубен турнир: Челси - Ювентус, Виляреал - Панатинайкос, Спортинг Лисабон - Байерн Мюнхен, Атлетико Мадрид - Порто, Олимпик Лион - Барселона, Реал Мадрид - Ливърпул, Арсенал - Рома, Интер - Манчестър Юнайтед. Първите срещи от осминафиналите на Шампионската лига, в които ще домакинства завършилия втори в групите, ще се играят на 24 и 25 февруари, а реваншите – на 10 и 11 март. Според правилата нямаше как да се паднат отбори от една държава, както и тимове, които са били е една и съща група. Победителите от групите бяха поставени, а завършилите – непоставени. Своите групи спечелиха отборите на Манчестър Юнайтед, Рома, Панатинайкос, Барселона, Ливърпул, Байерн Мюнхен, Ювентус и Порто, а втори в своите групи завършиха Реал Мадрид, Челси, Интер, Спортинг Лисабон, Атлетико Мадрид, Лион, Арсенал и Виляреал. Финалът на Шампионската лига ще се играе на „Стадио Олимпико” в Рим, а в жребият за осминафиналите участваше легендата Бруно Конти, който е посланик на финала на турнира. Президентът на УЕФА Мишел Платини не присъства на жребия за Шампионската лига, тъй като е в Япония, където се провежда Световното клубно първенство. По-късно днес ще бъде теглен и жребият за 1/16-финалите на турнира за Купата на УЕФА. /БГНЕС