Шампионът Манчестър Юнайтед надделя над новака във Висшата лига - Стоук Сити с минималното 1:0 в среща от 19-ия кръг, играна на "Британия стейдиъм". Димитър Бербатов влезе като резерва и бе в основата на успеха на "червените дяволи". Победата на гостите не дойде никак лесно, като "грънчарите" успешно се противопоставяха на именития си съперник и още в първата минута можеха да открият резултата. Джони Еванс подцени една висока топка и позволи на Рикардо Фулър да стреля към Едвин ван дер Саар, но за щастие ударът му мина над вратата. Само две минути по-късно дойде и първата голова възможност за манчестърци, когато Райън Гигс центрира от корнер, а Неманя Видич засече топката с глава и тя като по чудо не се озова в мрежата зад Томас Сьоренсен. До края на първото полувреме двете единайсеторки продължиха да си разменят удари към вратите, но нито единия отбор не успя да излезе напред в резултата и играчите се прибраха в съблекалните при резултат 0:0. След подновяването на играта момчетата на сър Алекс Фъргюсън се хвърлиха в атака, търсейки отчаяно гола. Томас Сьоренсен успя да опази вратата си, отразявайки два блестящи удара на Карлос Тевес и Райън Гигс. В 58-ата минута пък беше ред на Едвин ван дер Саар да покаже уменията си и холандецът го направи перфектно, спасявайки отбора си след чудесен изстрел на Фулър. Шест минути по-късно българският национал Димитър Бербатов влезе в игра на мястото на Джон О'Шей. Това, както и червеният картон на Уилкинсън в 72-ата минута се оказаха решаващите моменти в двубоя. В крайна сметка в 83-ата минута Юнайтед се възползва от численото си превъзходство, след като Бербатов асистира на Карлос Тевес и аржентинецът оформи крайното 0:1.