Манчестър Юнайтед надигра Мидълзбро с 1:0 в среща от 20-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение вкара българският национал Димитър Бербатов в 69-ата минута на мача с третото си попадение в първенството. С този успех Юнайтед се затвърди на третото място с актив от 38 точки и два мача по-малко. Канонадата от удари на Манчестър Юнайтед започна още в петата минута, когато Уейн Рууни подаде на Кристиано Роналдо, но той пропусна положението. Само след две минути Парк подаде на португалското крило отличен пас, но отново кълбото не влезе в мрежата на Търнбул. Първата опасност за Боро сътвори Афонсо Алвеш в 21-ата минута, но бранителите се справиха с положението. В последвалата атака Рууни намери Роналдо, но отново португалецът пропусна. До края на първата част Бербатов и Роналдо пропуснаха да открият резултата в полза на "червените дяволи", а гостите отвърнаха с удар на Алвеш, но все пак на почивката - 0:0. През втората част отново домакините доминираха на терена. Карик започна с удар в 46-ата минута на срещата, а Даунинг отговори с атака по фланга, но центрирането му бе отиграно от Видич предотвратил опасността. В 57-ата минута триходова комбинация между Алиадиер, Тунджай и Алвеш изведе последния на голова позиция, но той стреля неточно. В следващата минута добра намеса на Погатец спря пробив на Бербатов. След пет минути Тунджай стреля с глава след пас на Бейтс, но топката прелетя на сантиметри от вратата. Така дойде момента на Димитър Бербатов, който се разписа в 69-ата минута с гол от малкото наказателно поле и прострелващ кинжален удар направил Търнбул безпомощен. Това беше третото попадение на българският национал във Висшата лига. До края на срещата Парк пропусна да увеличи преднината на "червените дяволи" като останал на метър от голлинията и празната врата прати кълбото над вратата. С пропуските си се отличиха Кристиано Роналдо и Парк. В даденото от съдията продължение Мидълзбро отговори с корнер, но това не беше достатъчно за хикс.