Отборът на Тотнъм надигра Уигън с 3:1 в среща от третия кръг в турнира за купата на страната и продължава напред в надпреварата. "Шпорите" решиха изхода от срещата през второто полувреме с две попадения на Павлюченко и едно на Лука Модрич. През първата част въпреки привлекателната игра голове не паднаха и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Дарън Бент напусна терена в 28-ата минута заради контузия и беше заменен от Фрейзър Кемпбъл. През втората част Тотнъм успя да открие резултата още в началните минути, когато нарушение на вратаря срещу Фрейзър Кемпбъл доведе до дузпа, а Павлюченко я реализира с премерен удар в десния ъгъл на вратаря Кингстън. Второто попадение падна в 76-ата минута на срещата след като силен удар отдалеч нацели гредата, кълбото се върна назад и Модрич с летящ плонж с глава я прати в мрежата на Уигън. Камара намали резултата с лек изстрел от границата на малкото наказателно поле в 88-ата минута и даде шансове на гостите да се върнат в мача. В даденото от съдията триминутно продължение руският нападател Роман Павлюченко успя да вкара и трето попадение, фиксирайки крайния резултат с техничен удар от границата на наказателното поле. С този успех Тотнъм вече е в четвъртия кръг на надпреварата.