Лидерът във временното класиране на Висшата лига Ливърпул не срещна проблеми при визитата си на Престън от третия кръг за ФА Къп и го победи рутинно с 2:0. Високолетящите през сезона Ливърпул доминираха през по-голямата част от мача, окрилени от завръщането на техния капитан Стивън Джерард, който през седмицата имаше проблеми със закона. "Червените" от града на Бийтълс бяха успокоени от гола на Албер Риера в 25-ата минута, но въпреки добрата игра, мениджърът на "червените" Рафаел Бенитес се оттегли разочарован в съблекалнята, защото Шаби Алонсо получи тежка контузия и изгледа втората част на мача с шина на крака. Надеждите на Престън бяха живи до последната минута, тъй като през втората част те на няколко пъти поглеждаха решително към стража на гостите Кавалиери. Тяхно попадение обаче бе отменено, а на два пъти падания на техни състезатели в наказателното поле не бяха санкционирани с дузпи. Добрата новина за Ливурпул дойде в последната минута, когато със свой първи гол след дълго лечение на контузия се завърна Фернандо Торес. Испанецът получи пас от Джерард и малко пред голлинията не сбърка. Нетинфо