Убедителният лидер в испанската Примера Дивисион Барселона изкова труден успех с 3:1 над гостуващия Майорка в мач от 17 кръг в надпреварата. Двубоят бе наблюдаван от аржентинския национален селекционер и бивш състезател на "каталунците" Диего Марадона. Майорка поведе изненадващо с гол в 15-ата минута на Артиз Адуриц, но след още толкова време игра Барса изравни с попадение на Тиери Анри. Играта продължи нервно и общо девет играчи от двата състава видяха картони с жълт цвят. Андрес Иниеста в 75-ата минута се оказа спасител на каталунците, отбелязвайки решителното, второ попадение. В последната минута на двубоя Хосеми от Майорка бе изгонен от игра с втори жълт картон, а веднага след това Яя Туре заби четвъртия гол в мача и трети за Барса, оформяйки крайния резултат. С поредния успех, възпитаниците на Гуардиона поведоха на на втория Севиля с фрапиращите 13 точки разлика при все още непреполовен шампионат. В другия мач от събота Валенсия се наложи над Атлетико Мадрид с 3:1 и се нареди на втора позиция в класирането. Давид Вия откри в 34-ата минута от дузпа, а Давид Силва удвои пет минути по-късно. Форлан намали от бялата точка в продължението на първата част, но 21 минути преди края Давид Силва отбеляза втория си гол за крайното 3:1.