Отличният старт на новия сезон за Сесил Каратанчева продължи с победа над 42-ата в света Ивета Бенешова в Бризбейн. Втората ракета на България срази чехкинята в три сета след един час и 37 минути игра и си осигури място във втори кръг на турнира на твърди кортове с награден фонд 220 000 долара. Мачът започна лошо за Сесил, която взе само един гейм в първия сет - 1-6. 19-годишната Каратанчева обаче се съвзе бързо и спечели следващите две части с 6-4, 6-2, записвайки четвъртата си победа в Бризбейн. В квалификациите на турнира тя отстрани Юлия Шруф, Ваня Кинг и Евгения Родина. Каратанчева също така взе реванш от Бенешова за поражението от нея миналата година във финала на турнира на клей в Латина (Италия). В следващия етап в Бризбейн опонентка на Сесил ще бъде Олга Говорцова от Беларус, която отстрани поставената под №8 италианка Франческа Скиавоне в два сета 7-5, 6-2. Ако победи Говорцова, Каратанчева може да премери сили на 1/4-финалите с Цветана Пиронкова, която във втори кръг ще се изправи срещу Сара Ерани или Даниела Хантухова. /БГНЕС