Серена Уилямс спаси два мач-пойнта във втория сет, преди да вземе победа с 0-6, 7-5 и 6-3 над Жустин Енен, която и осигури титлата от турнира „Сони Ериксон Оупън” в Маями. Носителката на осем титли от Големия Шлем изглеждаше безпомощна в първия сет, когато Енен бе просто невероятна и не й остави никакви шансове. В първият гейм на втория сет белгийката направи пробив и Уилямс знаеше, че ще трябва да се потруди доста, ако иска да се поздрави с победата. Именно това стана в следващия гейм, когато американката поведе с 40-0 и въпреки че Енен успя да го докара до дузпи, тя все пак взе първият си гейм в срещата. Продължението на втората част бе повече от интересна и напрегната, но Жюстин Енен все още бе в по-добрата позиция. Тя дори можеше да си осигури победата при 5-4, имайки пред себе си два мач-пойнта, но Уилямс показа класа и изравни, след което взе следващите две части и след 7-5 прати срещата в решителния трети сет. В заключителната част американката, вече уверена в силите си, успя да наложи волята си и да стигне до пълния успех. Това е четвърта титла на Уилямс от Маями и първа победа над Жюстин Енен след успеха й от преди четири години на Уимбълдън.