Шампионът Манчестър Юнайтед надигра в дербито на 21-ия кръг на Висшата лига един от претендентите за титлата Челси с 3:0 на "Олд Трафорд". Българският нападател Димитър Бербатов игра през целия мач и се отчете с гол и асистенция. С успеха "червените дяволи" отново заеха третата позиция в класирането с 41 точки, но с два мача по-малко от лидера Ливърпул. През първата част и двата състава внимаваха да не допуснат попадение във вратите си, но положения не липсваха. В 22-ата минута на двубоя Ашли Коул игра с ръка на границата на наказателното поле при центриране на Роналдо, а съдията Уеб маркира нарушението. Изпълнението на свободния удар от Гигс не донесе необходимата острота. След десетина минути хубава атака по лявото крило на "червените дяволи" доведе до комбинация Рууни - Бербатов, но ударът на българския национал беше слаб и Чех улови кълбото. В 43-ата минута на срещата Парк се оказа на голова позиция след пас на Роналдо, но Тери се намеси добре и изчисти в корнер. Все пак Юнайтед откри резултата в даденото от съдията продължение на първата част. Центриране от корнер на Гигс намери главата на Бербатов, той продължи към Видич, а сърбинът матира Чех и откри резултата. Миг преди това Роналдо вкара кълбото в мрежата, но Уеб накара корнерът да бъде пребит. В началните минути на второто полувреме Сколари замени Деко, пускайки в игра Никола Анелка с цел усилване на нападението. Ашли Коул стреля опасно в 49-ата минута, но вратарят на Юнайтед внимаваше и спаси. В 63-ата минута Роналдо намери Евра, французинът центрира кълбото, Бербатов не успя да играе с глава, но принуди Тери да го проследи, а Рууни беше на точното място и прониза за втори път вратата на Челси. След десет минути Дидие Дрогба получи добър пас, но не успя да уцели добре топката и опасността беше предотвратена. В последните петнадесетина минути на срещата Юнайтед беше пълновластен господар на терена и диктуваше хода на мача. В 84-ата минута и Бербатов пробва своя мерник, но не сполучи. В 87-ата минута Бербатов увенча добрата си игра с гол. Центриране на Кристиано Роналдо беше засечено по великолепен начин от българския нападател в мрежата на Чех с елегантен удар. Така Манчестър Юнайтед доказа класата си и надигра по категоричен начин един от съперниците си за титлата. Нетинфо