В дербито на 18-ия кръг на италианското първенство Рома и Милан завършиха 2:2 и поделиха по една точка. По два гола за своите отбори отбелязаха Мирко Вучинич за Рома и Алешандре Пато за Милан. Гостите от Милано започнаха с Дейвид Бекъм в състава си, въпреки спекулациите, че ще остане на резервната скамейка. Това беше и официален дебют за английския национал в Италия. Още в петата минута Роналдиньо стреля опасно, но топката не влезе във вратата. След само шест минути Кака и Роналдиньо опитаха добра комбинация, но не сполучиха. Де Роси и Баптища отвърнаха с атаки към вратата на "росонерите". В 22-ата минута Рийзе подаде на Мирко Вучинич, който надигра Янкуловски и препарира Абиати. Милан се опита да отвърне на удара, но не сполучиха Кака и Малдини. Гостите стигнаха до обрат само за четири минути в началото на второто полувреме след два гола на Алешандре Пато. Три минути след подновяването на играта 19-годишният бразилец изравни, след като се разписа почти от голлинията, получавайки отличен пас от Кака. Малко по-късно той завърши успешно самостоятелен пробив от ляво. Така Пато вече има 8 гола в Серия А от началото на сезона. В 72-ата минута Вучинич изравни с глава след като топката премина през краката на трима негови съотборници. Изненадващо Дейвид Бекъм започна като титуляр и игра до 89-ата минута, когато бе заменен от Матийо Фламини. Английският национал се представи на ниво и на излизане от терена бе аплодиран от 80-те хиляди зрители на "Стадио Олимпико". Старши треньорът на Милан Карло Анчелоти заяви в събота, че Бекъм почти сигурно ще остане на резервната скамейка, но даде възможност на английския национал да бъде сред 11-те титуляри. 33-годишният Бекъм ще играе под наем в Милан от Лос Анджелис Галакси за два месеца, докато има пауза в американското футболно първенство. Той игра само едно полувреме при равенството 1:1 срещу Хамбургер в контрола във вторник, а преди това няма официален мач от месец октомври. Нетинфо