Отборът на Манчестър Юнайтед, с българския нападател Димитър Бербатов в състава си, победи Уигън с минималното 1:0 на "Олд Трафорд" в отложен мач от третия кръг във Висшата лига. Така "червените дяволи" се изкачиха на втора позиция във временното класиране. Двубоят започна повече от добре за домакините, които поведоха в резултата в първата минута и то още с първата атака в мача. Най-добрият играч в света за 2007 година Кристиано Роналдо асистира на Уейн Рууни и английският национал заби топката в мрежата зад Къркланд, отбелязвайки 14-то си попадение за сезона - 1:0. За съжаление седем минути по-късно голмайсторът Рууни получи травма в подколянното си сухожилие и бе принудително сменен, като неговото място зае аржентинецът Карлос Тевес. До края на първото полувреме момчетата на сър Алекс Фъргюсън имаха още две възможности за гол, пропиляни от резервата Тевес и ветерана Пол Скоулс, съответно в 25-ата и 36-ата минута. Четири минути преди края на първата част Уигън също имаше шанс да възстанови равенството, като Амр Заки, комбинира с Валенсия по дясното крило, той пък подаде на Тейлър, чийто завършващ удар, обаче, бе далеч от целта. През втората част и двата тима имаха своите опасни атаки и голови положения ред съперниковата врата, но така и не успяха да стигнат до нов гол. В 83-ата минута Бербатов пропиля уникална възможност да удвои преднината на отбора си, стреляйки от границите на наказателното поле, но ударът му бе колкото силен, толкова и неточен и не застраши вратата на Къркланд. Така попадението от първата минута на Уейн Рууни се оказа еинствен, но и напълно достатъчен за манчестърци, за да изместят Челси от второто място във временното класиране, само на две точки от лидера Ливърпул. Нетинфо