Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева стартира с победа и на двойки на международния турнир по бадминтон в Стокхолм (Швеция). Поставената под номер 1 в основната схема Неделчева на сингъл играе във втория кръг по-късно днес с представителката на Франция Сашина Варан. Изключителен успех постигна смесената ни двойка Стилиян Макарски и Диана Димова, които се класираха за четвъртфиналите. Във втория кръг българите победиха поставените под номер 1 в основната схема Дейвид Линдли и Сюзън Рейяпан (Англия) с 2:1 (21:15, 12:21, 21:18) гейма за 41 минути. При мъже сингъл Стилиян Макарски и Благовест Кисьов постигнаха по две победи и една загуба и отпаднаха в квалификациите. В квалификациите при жените Диана Димова загуби в първия кръг, а Димитрия Попстойкова се класира за основната схема при жените след две поредни победи. Попстойкова загуби в първия кръг от германката Фабиене Депрес с 1:2 (25:23, 18:21, 15:21) гейма за 49 минути. Неделчева и Попстойкова победиха в първия кръг на двойки жени Соня Луис (Финландия) и Инкен Виенефелд (Германия) с 2:0 (21:13, 21:8) гейма за 23 минути. Нетинфо