Шампионът Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Тотнъм в среща от четвъртия кръг в турнира за купата на Англия и продължава в петия кръг. Българският национал Димитър Бербатов вкара гол, а освен него вратата на Тотнъм прониза и Пол Скоулс. За гостите се разписа Павлюченко. Тотнъм успя да открие резултата още в петата минута на срещата, когато Хъдълстоун намери Роман Павлюченко и руският национал с глава матира Бен Фостър. След пет минути Бербатов пробва изстрел, но не успя да порази целта. В средата на полувремето "червените дяволи" се развихриха, но първо Тевес пропусна, удряйки гредата, а после и Уелбек не съумя да промуши кълбото в мрежата на "шпорите". Тевес тормозеше постоянно защитата и вратаря на Тотнъм, но не успяваше да се разпише. Все пак в 35-ата минута Пол Скоулс изравни резултата с премерен удар. В следващата минута дойде и часът на Димитър Бербатов, който направи Алнвик безпомощен с брилянтен удар. До края на полувремето не се стигна до нови опасности пред двете врати и тимовете се оттеглиха при този резултат - 2:1 в полза на Юнайтед. През второто полувреме Тотнъм се опита да стигне до изравняването. В 57-ата минута Бентли стреля опасно, но не сполучи, тъй като кълбото премина встрани от вратата. След шест минути отново Бентли пробва рефлекса на Фостър, но той се справи със ситуацията. В 71-ата минута на мача Бербатов беше изпреварен от вратаря на "шпорите", а в това полувреме почти нямаше удари във вратите. На терена се появиха Екърсли и Тошич, а това беше дебютният им мач за Юнайтед. Хари Реднап се опита да освежи атаката на отбора си, пускайки Дефоу напред, но това не даде резултат. Бербатов имаше възможност да вкара втория си гол в мача в 90-ата минута, но Чорлука се намеси добре. Опитът за натиск на гостите към края на двубоя не даде резултат и Манчестър Юнайтед продължава в петия кръг на турнира. Нетинфо