Шампионът Интер без наказаната си звезда Златан Ибрахимович трудно победи гостуващия Сампдория с 1:0 и се върна на върха на италианското калчо след 20-ия кръг. "Нерадзурите" стигнаха до успеха с попадение на Адриано в края на първата част и събраха 46 точки, за да изпреварят с три точки Ювентус. Трети е отборът на Милан с актив от 40 спечелени точки. Домакините се представиха разочароващо преди почивката и в дълги периоди позволиха на съперника си да диктува събитията на терена. Играта на Интер вбеси наставника на тима Жозе Моуриньо, който реагира бурно на едно съдийско решение в 40-ата минута и беше отстранен от резервната скамейка от главния арбитър Доменико Чели. Шампионите все пак стигнаха до попадение във втората минута на даденото от Чели продължение на първото полувреме. Мойкон проби от дясно и центрира топката към далечната греда, откъдето Адриано от въздуха от 3-4 метра я прати в мрежата на съперника. След почивката момчетата на Жозе Моуриньо започнаха по-активно. Вратарят на гостите Лука Кастелаци спаси опасни удари от дистанция на Деян Станкович и на Съли Мунтари, а в 62-ата минута Станкович нацели напречната греда с мощен удар от около 25 метра. Сампдория, от чийто състав отсъстваше водещият реализатор Антонио Касано, беше близо до изравняването в последните секунди, но вратарят Жулио Сезар спаси силен удар на Даниеле Десена от сериозна дистанция. В крайна сметка Интер успя да вземе ценните три точки и да си върне лидерската позиция във временното класиране в Серия А. Нетинфо