ЦСКА записа втора победа от подготвителния лагер в Кипър, след като надигра втородивизионния руски отбор Алания (Владикавказ) с 2:1. И трите гола в контролата паднаха през първото полувреме. Защитникът Кирил Котев и Дормушали Саидходжа се разписаха за "червените" и донесоха втори успех за тима след 4:1 над Ягодина преди два дни. ЦСКА започна силно и още в 5-а минута Кирил Котев откри резултата след пас на Маркиньос от пряк свободен удар. В първите минути новото попълнение Дормушали Саидходжа пропусна две отлични възможности за гол, но в 28-а минута бе точен за 2:0 след отличен пробив на Йордан Тодоров отдясно. Бившият нападател на Ботев вкарва втори гол за ЦСКА, след като се разписа и в първата контрола преди два дни за победата с 4:1 срещу Ягодина (Сърбиня). В 35-а минута Алания върна един гол чрез Сергей Даду. На почивката старши треньорът на ЦСКА Димитър Пенев смени целия състав и даде шанс за изява на някои от юношите на клуба, както и на намиращите се на проби Павел Ковачев и Емануел Омодиагбе. Многобройните смени и в двата отбора нарушиха ритъма на игра и през второто полувреме головите положения почти липсваха. ЦСКА успя да задържи минималния си аванс и се поздрави с втора поредна победа в контролите. В петък (30 януари) е третата проверка на ЦСКА на легара в Агия Напа срещу Динамо (Минск). Нетинфо