Съставът на Милан победи като гост Лацио с класическото 3:0 и зае второто място в класирането с актив от 44 точки. Головете отбелязаха Пато в 42-ата минута, Амброзини в 48-ата мин, и Кака в 84-ата минута. Възпитаниците на Карло Анчелото диктуваха играта и темпото през цялата среща и заслужено стигнаха до успеха и прибавиха нови три точки към актива си. Малко преди края на първото полувреме Дейвид Бекъм се откъсна от опит за изкуствена засада, намери в удобна позиция Пато и той не сгреши за 0:1. След подновяването на играта дойде и 48-ата минута, когато отново Бекъм намери Амброзини в наказателното поле и италианецът увеличи аванса на тима си - 0:2. В 73-ата минута на срещата Кака можеше да направи резултата класически. Той нахлу в полето на домакините стреля от около 15 метра, но топката срещна страничната греда на стража на "орлите" Муслера. В 84-ата минута обаче, бразилецът не сгреши. Той отново напредна в полето на домакините и със силен диагонален удар от 15 метра вкара за 0:3 и с това оформи крайния резултат. С този успех Милан събра 44 точки и излезе на второ място, като изпревари Ювентус с една точка, а лидер е Интер с 50 т. Лацио са 10-и с 31 точки. Нетинфо