България победи с 2:0 Амкар Перм в учебна игра на стадион “Васил Левски” ,предаде БГНЕС. Националният селекционер на България Станимир Стоилов пусна в игра всички играчи, повикани за евроквалификациите с тима на Беларус. Днес, в двете полувремена от по 30 минути за руския тим играха българите Мартин Кушев и Георги Пеев. Александър Тунчев откри с глава още в 10-та минута. Бранителят се възползва от центриране на Телкийски от фаул и отбеляза с глава. В 26-та минута, след пробив и пас на Домовчийски , Цветан Генков пропусна топката за Телкийски и халфът на Левски вкара за 2:0. Две минути по-късно, гостите пропуснаха най-чистото си положение за първата част, след като Савин не уцели вратата от 5 - 6 метра, след пас на Кушев. На почивката, Стоилов пусна в игра всичките си резервни играчи, сред които и звездите Мартин Петров и Димитър Бербатов. Само 3 минута по - късно, крилото на Атлетико Мадрид изведе по прекрасен начин нападателя на Тотнъм, но Бербо би по земята в аут. Минута по-късно, отново Савин направи пропуск за гостите. Той не успя да се възползва от грешка в защитата ни и би над вратата от точката на дузпата. В 43-та минута, Манчев удари гредата с глава след центриране на Мартин Птеров от корнер. В 53-та минута, Станислав Ангелов пропусна да се разпише . Играещият като полузащитник в този мач играч на Левски, би в ръцете на вратаря от близко разстояние. От всичките футболисти, само Стилиян Петров, Петър Занев и Захари Сираков не бяха сменени през цялата контрола. Състав на България: Иванков, Сираков, Тунчев, Томашич, Занев, Стилиян Петров, Кишишев, Телкийски, Янков, Генков, Домовчийски (резерви: Георги Петков, Станислав Ангелов, Топузаков, Вагнер, Йовов, Бербатов, Мартин Петров, Манчев).