Вицешампионът и настоящ лидер в А група Левски постигна престижна победа с 1:0 над хита в украинския шампионат Металург Донецк, където се подвизава българският национал Велизар Димитров. "Сините" заслужено стигнаха до успеха срещу водения от българския специалист Николай Костов украински тим след като в последните двайсетина минути показаха далеч по-добра игра от опонента си. През първата част се получи здрава битка, предимно в средата на терена. Двата отбора действаха агресивно, но не успяха да създадат много положения пред двете врати. Украинците опитаха да затруднят Георги Петков с удари от дистанция, но така и не намериха целта. Към края на полувремето Левски организира няколко опасни флангови атаки, най-вече от ляво. Първото опасно положение в мача дойде след 25 минути. Мирослав Иванов стреля от фаул от дъгата пред наказателното поле, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Владимир Дишленкович. Минута преди почивката левскарите организираха добра контра атака през центъра, в края на която сантиметри не стигнаха на Тасевски да изведе своите напред. След почивката на терена се появи Виктор Генев, който се включи в лявата зона на отбраната, а пред него по фланга заигра Жоазиньо. Зе Соарес стана десен бек, а Тиберканин премина пред него. За украинците пък на терена се появи българският нападател Велизар Димитров. В 58-ата минута Тиберканин нахлу от дясно, преодоля двама защитници, навлезе в наказателното поле, но в последния момент Билозор блокира удара му. Малко по-късно Жеан Карлос стреля силно от дистанция, но право в ръцете на Дишленкович. Единственото по-опасно положение за Металург дойде след час игра. Жоазиньо върна лошо една топка, Сани Еке Кингсли овладя и остана сам срещу Петков. Нападателят на украинците преодоля стража на Левски, но от малък ъгъл не намери вратата. Владимир Гаджев в 69-ата минута бе забравил, че играе приятелски мач и влезе опасно в краката на българския национал Велизар Димитров, за което заслужено получи червен картон. В 81-ата минута Левски все пак стигна до попадение. Жоазиньо беше изведен в чиста позиция фронтално срещу вратаря след двойно с Георги Христов и с прецизен удар ниско по тревата донесе успеха на "сините".