Съставът на Ювентус победи с дузпи отбора на наполи след изпълнение на дузпи с 4:3. В редовното време и продълженията резултатът беше 0:0. Двата състава пробваха да реализират попадение и да отстранят противника си в редовното време, но това така и не се случи. През първата част пропуски направиха Дел Пиеро и Маркиони и Молинаро, но гол не падна. През второто полувреме Наполи започна по-остро като Лавеци тормозеше отбраната на Ювентус. В 71-ата минута Канаваро щеше да си отбележи автогол, но не сполучи. В даденото от съдията продължение на редовното време Трезеге прониза мрежата на Наваро, голът беше отменен поради засада и се стигна до продълженията, където защитните действия се оказаха по-добри от атакуващите и се стигна до рулетката на дузпите. Там по-здрави нерви показаха футболистите на Ювентус. Нудвед и Сисоко пропуснаха от бялата точка, но Лавеци, Контини и Гаргано направиха пропуски от състава на неаполитанци. На полуфиналите "бианконерите" ще срещнат Лацио. Нетинфо