Трофеят във френския град Марсилия ще бъде спечелен със сигурност от представител на домакините, след като Жо-Вилфрид Цонга победи поставения под номер 1 сърбин Новак Джокович, с което се класира за финала на тенис турнира за мъже с награден фонд от 576 хиляди долара. По-късно днес приключва и другият полуфинал, в който един срещу друг се изправят французите Жил Симон и Мишел Лодра. Симон, който е поставен под номер 2, отстрани талантливия български тенисист Григор Димитров в първия кръг. Цонга превъзхождаше Джокович в почти всички компоненти на играта, след като записа 9 аса срещу 8 за сърбина и спечели 8 разигравания повече от съперника си. Ключов беше единственият пробив в мача, с който французинът записа четвърта поредна победа над Джокович. Сърбинът отпадна психически след първия сет, в който получи пет възможности за пробив, но намиращият се в страхотна форма Цонга ги отрази всичките и сам проби при единствения си опит. Турнир по тенис за мъже в Марсилия с награден фонд от 576 хиляди долара: 4 - Жо-Вилфрид Цонга (Франция) - 1-Новак Джокович (Сърбия) - 6:4, 7:6(1) 2 - Жил Симон (Франция) - Мишел Лодра (Франция) - по-късно днес