Реал Мадрид разгроми с 6:1 Реал Бетис в среща от 24-я кръг на Примера дивисион. Възпитаниците на Хуанде Рамос предложиха истински спектакъл от голове и красив атакуващ футбол. В седмата минута капитанът Раул хитро свали една топка на Игуайн, който нахлу в наказателното поле и прати топката в опразнената врата и откри резултата. В 15-та минута след неумела намеса на вратаря Рикардо, Хунтелар засече центриране на Хайнце и удвои резултата. Три минути по-късно играещият по лявото крило Марсело пропусна да покачи. В 24-та минута преднината на „белия балет” стана класическа, след като Ласана Диара подаде на Серхио Рамос, който центрира в наказателното поле на Бетис, след което Хунтелаар стреля с глава, но Рикардо левашки изби топката и тя срещна напречната греда и се върна в холандския нападател, който този път бе безпощаден и отбеляза своя втори гол в двубоя. В 30-та минута Рикардо Оливейра намали резултата на 1:3 със страхотно попадение от далечна дистанция, с което изненада стража на мадричани Касийяс. Три минути по-късно Касийяс сбърка при върната топка, но Оливейра удари гредата. В 36-та минута Марсело подаде на Раул, който с много хубав удар от границата на наказателното поле разстреля Рикардо за 4:1. Шест минути по-късно отново Раул покачи на 5:1, след като получи отличен пас в наказателното поле на Бетис и изключително елегантно прехвърли вратаря на гостите Рикардо. В 45-та минута Хайнце стреля от фаул, след което топката попадна на главата на Серхио Рамос, който с глава отблизо не сбърка и прати кълбото за шести път в мрежата на Бетис. Габриел Хайнце се контузи в началото на второто полувреме и напусна принудително терена, а „белия балет” доигра мача с човек по-малко, тъй като мениджърът на тима Хуанде Рамос вече бе направил трите си смени. В 80-ата Хунтелар изпусна да направи хеттрик в мача, след като стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна напречната гредата. След тази победа Реал Мадрид вече има 53 точки и изостава само на седем от Барселона, докато Бетис остава в близост до зоната на изпадащите с 26 точки. /БГНЕС