Отборът на Хамбургер спечели дербито от 21-ия кръг на Бундеслигата срещу Леверкузен с 2:1 и излезе на върха в таблицата за временно класиране с актив от 42 точки. Гостите от Хамбург откриха резултата в 19-ата минута, когато Янсен прострела вратаря на домакините Адлер с красив удар. Домакините бързо се отърсиха от шока и успяха да възстановят равенството до почивката. Хелмс засече подаване от фланга в 29-ата минута и даде шанс на своите съотборници за обрат. През второто полувреме гостите при първия си удар към вратата вкараха нов гол. В 66-ата минута Гереро подаде на Янсен, който онтово матира Адлер. До края на мача привържениците и на двата отбора видяха красив футбол и един червен картон. В 86-ата минута Боатенг беше изгонен за втори жълт картон и остави Хамбургер с човек по-малко на терена. Въпреки намаления си състав все пак Хамбургер стигна до ценната победа и излезе начело в подреждането. Нетинфо