Григор Димитров загуби драматично с 1:2 сета (6:3, 2:6, 6:7(3:7)) от поставения под номер 3 узбекистанец Денис Истомин в турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Безансон. Нашето момче дойде на надпреварата амбициран от нещастната загуба от Жил Симон в Марсилия, но и уморен психически и физически. Гришо започна добре, печелейки подаването си и реализирайки пробив във втория гейм. Истомин от своя страна също реализира пробив, за да се стигне до 2:1 за българина. Димитров демонстрира отличен ретур, който се оказа твърде сложна задача за съперника му. С нов пробив и спечелен сервис-гейм Григор поведе с 4:1, като и в двата случая родният талант затваряше игрите на нула. В средата на първия сет той демонстрира и своето най-силно качество - бързината. Със своята скорост на придвижване нашият тенисист на няколко пъти догони късите подавания на Истомин и с прецизни удари завърши точките в своя полза. Последваха по два пробива за двамата тенисисти и така бе оформен резултат 6:3 за Григор Димитров в първия сет. Неуспешните сервис-геймове продължиха и в началото на втория сет. По едно пропуснато подаване от двамата доведе до 1:1. Истомин наруши този ритъм и първи взе гейм след свой сервис, въпреки че Григор поведе в началото с 30:0. В този момент концентрацията на Димитров спадна и нашето момче допусна няколко непринудени грешки. След три пропиляни сет-пойнта и три дюса Димитров все пак се наложи в четвъртия гейм и изравни - 2:2. Истомин отвърна подобаващо със сървис-гейм на нула, което допълнително смути Григор Димитров. Резултатът набъбна до 4:2 за 22-годишния узбекистанец, който заигра хладнокръвно и ефективно. Сетът завърши доста неблагоприятно за българския тенисист - 2:6, като развоят на двубоя започна поразително да прилича на кошмара от Марсилия срещу Симон. В третия сет до четвъртия гейм Гришо бе колеблив. След три спасени сет-пойнта българинът обаче остана в мача, правейки резултата 2:2. На корта се "завърна" истинският Григор, който печели загубени разигравания и тормози противника с разнообразни прийоми. Със спортната злоба се върна обаче и старата слабост да бъдат губени спечелени ситуации. Така след размяна на геймове се стигна до 6:6 и драматичен тайбрек, който започна точка за точка до 3:3. В крайна сметка нервите на по-опитния и по-свеж узбек Денис Истомин се оказаха по-здрави и той успя да измъкне победата с четири поредни точки за 7:3. Въпреки загубата, дошлият на турнира в Безансон с уайлд кард Григор Димитров ще прибере утешителен бонус за участието си в размер на 1100 евро. Освен скромната сума и опита, 17-годишният талант от Хасково спечели и обичта на публиката, която му ръкопляскаше два пъти по-силно в сравнение с неговия противник. Нетинфо