Испанският гранд Валенсия напусна турнира за Купата на УЕФА след две ремита с украинския Динамо Киев на 1/16-финалите. В първия мач двата тима завършиха 1:1, а тази вечер на "Местая" резултатът бе 2:2. Артьом Кравец изненадващо откри резултата в полза на гостите с попадение в 34-ата минута, възползвайки се от грешка в отбраната на "прилепите". Само десет минути по-късно обаче домакините успяха да възстановят равенството с гол на Карлос Марчена, който се разписа след удар с глава - 1:1. След подновяването на играта домакините показаха, че са доста по-мотивирани и окзаха сериозен натиск върху украинците. Още в 53-ата минута усилията им дадоха резултат, когато Асиер Дел Орно обърна резултата в полза на Депортиво, бележейки за 2:1. Двайсет минути по-късно обаче Карлос Кореа даде страхотен извеждащ пас за Артьом Кравец, който се озва сам срещу стража на домакините Сезар и без особени проблеми вкара второто си попадение в мача и оформи крайното 2:2. Така с повече голове на чужд терен отборът от Киев се класира за 1/8-финалите за сметка на Валенсия. Нетинфо