Двукратният носител на Купата на УЕФА Севиля победи тима на Атлетик Билбао като гост, след като обърна резултата в своя полза до 1:2. Двубоят започна отлично за гостите, които бяха по-активният отбор, докато домакините заложиха на контраатаки. Тази тактика им донесе успех и в 26-ата минута те поведоха в резултата. След центриране от корнер, защитата на севилци не успя да изчисти топката, както трябва и тя попадна в Габилондо, който я прати вмрежата зад Андрес Палоп - 1:0. Гостите възстановиха равенството още в 36-ата минута с гол на Фредерик Кануте - 1:1. След почивката футболистите на Севиля бяха още по-мотивирани и в 57-ата минута Кануте разпиля отбраната на Атлетик и се разписа закрайното 1:2. В късния двубой тази вечер шампионът Реал Мадирд победи тима на Еспаньол с 2:0, с което затвърди отличното си представяне в последните няколко кръга и прибави нови три точки към актива си. И двете попадения паднаха към края на двубоя, като голмайстори за Кралския клуб бяха ветераните Гути и Раул. Първо в 70-ата минута Гути откри резултата в полза на гостите от Мадрид, а две минути след него капитанът Раул оформи крайното 2:0. Със спечелените три точки Реал събира актив от 56-точки, с четири по-малко от лидера Барселона, който днес гостува на другия столичен гранд Атлетико Мадрид. Нетинфо