В дербито на 26-ия кръг на Серия А отборите на Интер и Рома завършиха 3:3 на "Сан Сиро" в Милано. Със спечелената точка "нерадзурите" събраха актив от 60 точки и са лидери в подреждането, а "вълците" са с актив от 44 точки. В началните минути на срещата гостите успяха да вземат превес на терена и откриха резултата в 23-ата минута. Марко Мота подаде на Де Роси, който от своя страна матира Жулио Сезар. След само шест минути Рийзе вкара втори гол и даде необходимото спокойствие на съотборниците си. След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо излязоха преобразени на терена и още в 50-ата минута Марио Балотели препарира Дони, след перфектно подаване на Адриано, който събра защитниците на Рома около себе си и подаде на свободния нападател. Рома възстанови аванса си от два гола, след като в 57-ата минута Матео Бриги реализира след грешка на отбраната на домакините. В 63-ата минута на мача Балотели вкара от дузпа и намали резултата на 2:3. До края на срещата имаше време за още едно попадение. В 79-ата минута Ернан Креспо, който влезе като смяна, буквално с първото си съприкосновение с топката я прати във вратата на Дони след красив пас на Фиго и елегантен удар с глава. До края на двубоя и двата тима пропуснаха по няколко положения за нов гол, но не сполучиха и поделиха по една точка. Нетинфо