Отборът на Пирин хвърли бомбата в турнира за Купата на България, след като елиминира след дузпи шампиона ЦСКА. Редовното време и продълженията на "Българска армия" завършиха при 1:1, а при дузпите по-здрави нерви извадиха гостите от Благоевград. Изненадващо гостите от Пирин започнаха по-мобилизирани срещата и първи застрашиха противниковата врата. В 11-та минута Тодор Паланков завърши един пробив отляво с хубав удар, преминал на сантиметри встрани от целта. Благоевградчани разчитаха повече на контраатаки, като действията се канализираха най-вече по лявото крило. ЦСКА от своя страна наложи преса по целия терен, притежаваше по-дълго топката, но центриранията пред вратата на Пирин по правило се озоваваха в ръцете на Иво Иваников. В 27-та минута Маркиньос бе изведен зад защитата на гостите, но опитният Иваников го посрещна и улови топката на границата на наказтелното поле. Секунди по-късно вратарят отново бе на висота, избивайки коварен изстрел под гредата. Три минути по-късно Дормушали Саидходжа отправи неточен удар с глава след добро центриране на Минев. Пет минути преди почивката Маркиньос от дъгата стреля, но шутът му мина малко вдясно от целта. Малко по-късно Йордан Тодоров пропусна да порази опразнената врата на Пирин, след като преди това излезлият сам срещу вратаря Дормушали Саидходжа не можа да вкара. През второто полувреме отборът на ЦСКА започна с ентусиазъм и резултатът не закъсня. В 58-та минута Маркиньос откри след топовен изстрел от десетина метра. Важна роля за гола имаше и Йордан Минев, който достави удобната топка за бразилеца. Преди това Маркиньос вече бе направил един непростим пропуск, след като от 6 метра уцели страничния стълб на Иво Иваников. Благовградчани отвърнаха в 60-та минута, когато Спас Делев засече центриране на Коемджиев, но ударът му мина покрай вратата на ЦСКА. Тимът на Пирин се активизира допълнително и на свой ред наложи преса. В 70-та минута Деле смълча трибуните на "Армията" след като при поредната контраатака прати топката в мрежата на неубедителния в ситуацията Ивайло Петров за 1:1. До края на редовното време двата тима изглеждаха примирени със статуквото и внимаваха предимно да не допуснат попадение. Усилията на "червените" да вкарат гол доведоха единствено до няколко разбърквания пред Иваников, но не и до гол. Единственото добро положение през първото продължение се получи в 104-ата минута, когато след удар с глава на Саидходжа, вратарят на Пирин Иваников допусна топката да мине комично между краката му, но спортното щастие го споходи, изваждайки кълбото на сантиметри в корнер. В 110-ата минута с втори жълт картон за невъздържано поведение към съблекалнята пое състезателят на Пирин Драги Коцев. Скуката продължи до края на продълженията и така се стигна до изпълнение на дузпи. Благой Наков, Борислав Хазуров, Даниел Пеев, Тодор Паланков и Галчев бяха безпогрешни за Пирин при изпълнение на дузпите, докато след попаденията на Йордан Тодоров, Дормушали Саидходжа и Мартин Тошев Маркиньос позволи стража на Пирин да спаси дузпата му и така гостите от Благоевград заслужено триумфираха с участие на полуфинал. Нетинфо