Българският нападател Димитър Бербатов отново се разписа и донесе ценен успех на Манчестър Юнайтед в среща от 28-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" надиграха като гост Нюкасъл с 2:1 с попадения на Рууни и Бербатов. Домакините бяха открили резултата чрез Льовенкрандс. Бербатов беше заменен в 89-ата минута от Райън Гигс и догледа мача от скамейката, наслаждавайки се на успеха. Срещата започна равностойно, но първи до попадение достигнаха домакините. В деветата минута груба грешка на Едвин ван дер Сар, който подари топката на Льовенкрандс коства гол във вратата на Юнайтед. Така падна и рекордът на холандския страж за суха мрежа. Все пак Уейн Рууни успя да изравни в 20-ата минута, възползвайки се от пас на Джон О`Шей. До почивката въпреки динамичната игра и на двата състава те не успяха да стигнат до нов гол. През втората част дойде и моментът на Димитър Бербатов. В 56-ата минута Тейлър подари топката на Парк, той намери българския национал и за Митко Бербатов не остана друго освен да отбележи 13-ия си гол във всички турнири през този сезон. След няколко минути Мартинс падна за дузпа, но такава не беше отсъдена. В 84-ата минута отново Мартинс пробва рефлекса на Ван дер Сар, но холандецът отрази удара. До края на срещата не падна ново попадение и Юнайтед записа поредните си три точки в преследването на шампионската титла като вече има актив от 65 точки. Нетинфо