Съставът на Атлетик Билбао поднесе сензацията в полуфиналите в турнира за купата на Краля, след като успя да изхвърли Севиля. В срещата реванш в Билбао баските победиха с 3:0, а тъй като в първата среща загубиха с 1:2 продължават на финала с общ резултат 4:2. Срещата започна повече от обещаващо след като в петата минута Льоренте намери Хави Мартинес и той не остави шансове на Палоп. В 34-ата минута отново Льоренте беше замесен в опасна атака, която доведе до нов гол в полза на Атлетик. Йесте центрира от фланга и с глава нападателят не сбърка. Само сред три минути шокът за Севиля беше пълен. Токеро превърна образцова атака в гол, а замесен отново беше Льоренте, който асистира на нападателя. През второто полувреме въпреки усилията си да се върнат в мача гостите така и не съвзеха от шока и отпаднаха от напреварата на крачка преди последното стъпало. В другия полуфинален мач-реванш Майорка и Барселона завършиха 1:1, но след като каталунците спечелиха в първата среща с 2:0 те стигнаха до финалната битка. В реванша Майорка откри резултата с гол на Кастро в 45-ата минута. През второто полувреме те дори си позволиха лукса да пропуснат и дузпа в 52-ата минута пропиляна от Марти. Касерес пък беше изгонен и остави възпитаниците на Хосеп Гуардиола в намален състав. Домакините също останаха с десет души на терена, сред като и Хосеми беше отстранен от полето в 65-ата минута. Все пак със силна воля Барселона стигна до равенството в 81-ата минута, а точен беше Лионел Меси. Нетинфо