Голови представления се получиха в срещите от днешната програма на 26-ия кръг на Примера дивизион. В пет мача бяха вкарани общо 25 гола. Бомбата избухна на мача Нумансия - Валенсия, където домакините победиха с 2:1. "Прилепите" бяха без голямата си звезда Давид Вия, който получи контузия часове преди мача, но това едва ли трябва да оправдава гостите. Валенсия откри резултата в деветата минута с гол на Висенте Родригес. Аранда изравни в 41-ата минута, а с гол в 52-ата минута на Баркеро Нумансия стигна до пълния обрат. Ла Коруня и Сантандер сътвориха истински голов спектакъл, но все пак галисийци стигнаха до победата с 5:3. Майорка и Бетис направиха зрелищно равенство 3:3, а Рекреативо Уелва загуби с 2:3 от Валядолид, като гостите завършиха мача с двама души по-малко. Осасуна допусна поражение с 1:2 от прекия си конкурент в борбата за оцеляване в Примера дивисион Спортинг Хихон. В последна среща от кръга Малага постигна изключително ценна победа като гост на Хетафе с 2:1 и гони място в зона УЕФА, което ще даде право на състава да участва в Европа. Малага реши изхода на срещата още през първото полувреме с попадения на Елисеу в 30-ата минута и Баха в последната минута преди почивката. През втората част Гуардадо от Малага беше изгонен за втори жълт картон в 73-ата минута и остави съотборниците си в намален състав, което затрудни действията на тима. В следващата минута Контра намали резултата за 1:2. Въпреки усилията да стигнат поне до изравняването Хетафе не съумя да го стори и загуби. Солдадо пък получи и червен картон като така и двата отбора завършиха двубоя с човек по-малко.