Съставът на Барселона спечели с 5:2 срещата-реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига срещу състава на Лион и отива на четвъртфинал. В първата среща двата отбора завършиха 1:1, но с общ резултат 6:3 напред продължават каталунците. До почивката зрителите на "Камп Ноу" видяха един истински голов фестивал и цели пет попадения в двете врати. Началото беше поставено от Тиери Анри, който наказа сънародниците си с гол в 25-ата минута. Само след две минути френският нападател отново наказа Льорис. Шави подаде добър пас към Анри и той не сбърка. В 40-ата минута на мача аржентинската звезда в тима на Гуардиола Лионел Меси материализира превъзходството на домакините. След три минути камерунският национал Самуел Ето`о също се разписа, а асистенцията беше на Анри. Френският шампион отвърна с един гол дело на Макун в 44-ата минута. Халфът реализира с глава след подаване на Жуниньо. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 4:1. През втората част гостите се хвърлиха в началните минути на щурм и в 48-ата минута Пике сбърка на фланга, Делгадо центрира, Маркес не се намеси добре и Жуниньо намали резултата. В последната минута на редовното време Жуниньо беше изгонен за втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. В даденото от съдията продължение Барселона вкара и пети гол, а негов автор стана Кейта, който без проблем преодоля вратаря Льорис. Така Барселона е на четвъртфинал. Нетинфо