Германският Вердер Бремен победи с 1:0 френския Сент Етиен в първи мач от осминафиналната фаза в турнира за Купата на УЕФА. Домакините контролираха събитията на терена, но успяха да стигна само до един гол преднина преди реванша във Франция. Единственото попадение в мача падна в 20-ата минута, а на светлинното табло беше записано името на защитника Налдо. Тциолис направи несполучлив опит за удар към вратата, но топката щастливо попадна в краката на Диего. Той обаче я остави за връхлитащия Налдо, който от 13 метра разстреля Жанот. В друг мач от турнира, изненадващо за мнозина друг френски тим Пари Сен Жермен и португалският Брага завършиха при нулево равенство и ще определят победителя след седмица. Единственият тим от Франция, който постигна победа беше Олимпик Марсилия победил с 2:1 холандския Аякс. За победителите се разписаха познати имена - Шейру и Нианг в 18-ата и 32-ата минута, а възпитаниците на Марко ван Бастен успяха да стигнат до почетен гол в 35-ата минута чрез Суарес. В 41-ата минута Ван дер Виел беше отстранен от игра и холандците в рамките на почти 50 минути играха с човек по-малко, но съхраниха шансове да отстранят съперника си. Нетинфо