Съставът на ЦСКА Москва постигна трудна победа с 1:0 срещу състава на Шахтьор Донецк в първа осминафинална среща от турнира за купата на УЕФА. Единственото попадение падна от дузпа в 60-ата минута, която Вагнер Лав вкара. Най-тежкото наказание във футбола беше дадено за нарушение на Рац срещу Красич. Въпреки усилията и на двата състава да променят този резултат, това така и не стана и крайният победител ще се определи след седмица в Украйна. В друга среща от турнира Динамо Киев победи сънародниците си от Металист на стадиона в Киев също с резултат 1:0. Попадението падна след ъглов удар изпълнен от Алиев, кълбото стигна до Вукоевич, който без да се церемони прониза мрежата на Горяинов. Този резултат оставя развръзката на дуела да се изясни след седмица в Харков. В може би най-интересната среща Хамбургер и Галатасарай завършиха 1:1, а това определено облагодетелства турския състав, който ще домакинства след седем дни. Срещата предложи интересен футбол на зрителите, а първи гол в мача вкара турският отбор. В 32-ата минута Акман откри резултата. Все пак Хамбургер отговори на удара и само четири минути след подновяването на играта Янсен възстанови равенството и остави интригата да се разплете след седмица. Гостите играха с човек по-малко от 53-ата минута, когато от игра беше изгонен Ашък. До края на срещата Колин Бенджамин, Пьотър Троховски и Ивица Олич пропуснаха изгодни положения, които можеха да донесат победата на германския отбор. Нетинфо