Отборът на Реал Мадрид върна самочувствието си след гръмък успех като гост над Атлетик Билбао с 5:2 и запази втората позиция в подреждането с 59 точки.Така "белия балет" се възстанови след отпадането си от Шампионската лига с победа в 27-ия кръг на първенството. Възпитаниците на Хуанде Рамос дръпнаха с два гола аванс до 34-ата минута, а Робен и Хайнце бяха автори на попаденията. Две минути след втория гол Касияс спаси опасен удар на Йесте, кълбото попадна в Давид Лопес, отклони се от Хайнце и резултатът беше намален - 1:2. Йесте получи червен картон за удар без топка на Касияс и остави съотборниците си в намален състав. В последната минута на полувремето Давид Лопес подаде на Льоренте и той прониза за втори път вратата на Касияс. Веднага след подновяването на играта Хунтелаар даде нова преднина на "белия балет", а тя беше затвърдена с нови две попадения до края на двубоя. Отново холандецът матира Ираисос в 61-ата минута след подаване на Робен, а в 85-ата минута Игуаин от дузпа оформи крайния резултат - 5:2 за Реал Мадрид. Нетинфо