България победи с 3:1 гейма (25:16, 19:25, 25:22, 25:16) Китай в третия си мач от група “Д” на Световната лига по волейбол. Българите дадоха само гейм на азиатския си съперник и останаха лидери в групата с третия си пореден успех. Играчите на Мартин Стоев започнаха много силно и бяха повече от убедителни в първата част. Разликата непрестанно растеше – 6:2, 8:3, 15:8, , 18:10 и 20:11, за да затворим гейма при 25:16 в наша полза. Във втората част картината коренно се промени. Китайците поведоха с 3:1, но “трикольорите” обърнаха до 8:7 в своя полза на първото техническо прекъсване. Азиатският тим обаче подобри блокадата си и последва обрат – 16:13 за гостите при второто техническо прекъсване. След това съперникът дръпна с 20:14, а Мартин Стоев изкара титулярите, за да им даде почивка за следващата част. Така, логично се стигна до 25:19 за Китай. Това бе и първият изгубен гейм от третите в света в лигата през тази година. В третата част отново не започнахме убедително, след което последва изравняване на играта, но при второто техническо прекъсване вече водехме с 16:13. Националите успяха да поддържат темпото до края на частта и разликата от три точки се запази до края – 25:22. Четвъртият гейм приличаше на първия – силна игра на България и безпомощен противник. Още в средата на частта бе ясно, че Казийски и компания печелят срещата. Пореден силен мач на Боян Йорданов. Диагоналът на Олимпиакос бе най-резултатен в нашия отбор с 13 точки. С по 10 завършиха Казийски и Гайдарски. В неделя, отново посрещаме Китай във Варна във втория мач между двата отбора. България води в групата с пълен актив – шест точки от три мача.