Отборът на Арсенал победи с доста мъки състава на Хъл Сити с 2:1 и се класира за полуфиналите в турнира за купата на Англия. В герои за "артилеристите" се превърнаха Робин ван Перси и Гала вкарали победните попадения. Противно на логиката гостите от Хъл Сити започнаха много добре срещата и в 12-ата минута Ник Бармби откри резултата и даде аванс на "тигрите" след добра асистенция на Анди Доусън. До края на първата част въпреки усилията си да стигнат поне до изравняването, домакините не сполучиха. През втората част масираният натиск на възпитаниците на Арсен Венгер доведе до две попадения. Първо в 74-ата минута Аршавин сервира топката на Ван Перси и холандецът с елегантен удар изравни резултата. В 84-ата минута на срещата падна и втори гол. Гала изигра топката с глава и прати Арсенал на полуфинал. Ситуацията за гола обаче ще бъде доста коментирана. Насри центрира топката в наказателното поле, Джуру стреля с глава, кълбото се удари във вратаря на гостите и стигна до Гала, който на празна врата вкара. До края на срещата Хъл Сити имаше възможност да изравни на два пъти, но не съумя и ще трябва да се концентрира върху представянето си в шампионата. Арсенал пък очаква Челси на 18 април в полуфинална среща. Спортни.бг