Пилотът с най-много победи в състезанията ще триумфира като шампион във Формула 1, се реши на заседанието на Световния съвет на ФИА. След като асоциацията на отборите от Формула 1 (ФОТА) предложи ново точкова система, а шефът на "кралските гонки" Бърни Екълстоун застъпи вариант с медали на първите трима, ФИА, в крайна сметка взе решение шампионът на Формула 1 да се определя в този формат. "ФИА прие предложението от ръководството на Формула 1 да определи като шампион този пилот, който е реализирал най-много победи през сезона", се казва в официално изявление на ФИА. "Ако двама или повече пилоти са с еднакъв брой победи, титлата ще се присъди на този, който е с повече точки, като точките ще вървят в ред за първия 10, втория - 8, третия -6, и т.н. Останалите в класирането от второ до последното място ще се определят според точките. За момента няма да има медали за първото, второто и третото място. Шампионатът при конструкторите остава непроменен", се казва още в изявлението на ФИА. БГНЕС