Съставът на френския Марсилия отстрани Аякс в осминафинална битка от турнира за купата на УЕФА след невероятна драма и продължения. Марсилци загубиха реванша с 1:2 в Холандия, а тъй като в първия мач преди седмица бяха спечелили със същия резултат се стигна до продължения. В тях гостите вкараха гол и с общ резултат 4:3 продължават напред. Срещата предложи много качествен футбол и голове на зрителите. Ено откри резултата в 33-ата минута след като успя да матира Манданда. Гостите от Франция обаче реагираха светкавично и след две минути Мамаду Нианг изравни резултата. Бакари Коне изведе нападателя и той не сбърка, прострелвайки Кенет Вермеер. Така на почивката двата състава се оттеглиха при равен резултат, а втората част се развиваше по вкуса на гостите, на които и този резултат им вършеше работа. Не така мислеха домакините и в 74-ата минута Сюлеймани направи резултата 2:1. До края на редовното време двата състава продължиха да търсят гол, но пропуски направиха Бен Арфа и Зенден от гостите, а Манданда спаси няколко опасни удара по посока на вратата си. В продълженията Тайрън Миърс отбеляза скъпоценното попадение в 109-ата минута за Марсилия и прати отбора си на четвъртфиналите. В последната минута на продълженията безсилието на домакините доведе до червен картон на Силва и той остави съотборниците си в намален състав.