Лидерите в мъжкото баскетболно първенство - Левски и Лукойл Академик (София) постигнаха победи в срещите си от 19-ия кръг на НБЛ. "Сините" победиха като гост БК Сливен с 83:65 точки, докато шампионите се справиха като домакини над Спартак(Плевен) със 101:79 (27:25, 20:21, 32:14, 22:19) точки. В Правец възпитаниците на Петко Маринов изиграха оспорвани първи 20 минути, след които водеха само с една точка - 47:46. "Студентите" прекършиха своя съперник през третата част, която спечелиха с 32:14 и логично стигнаха до успеха. Най-резултатен за победителите бе Ристе Стефанов с 24 точки, 20 добави Христо Николов, 19 Уили Дийн, 18 Лимайър Голдуайър и 14 Тенчо Банев. За Спартак (Плевен) с по 16 точки се отличиха Илия Станков и Цветослав Острев. В Сливен момчетата на Константин Папазов изиграха силна първа част, която загубиха с 14:20, но спечелиха втората с 23:14. След почивката гостите от София отново имаха огромно превъзходство, спечелиха третата четвърт с 24:8 и решиха мача в своя полза. За Левски най-полезен бе Стефан Георгиев с 14 точки и 6 борби, Павел Иванов записа 12 точки, Асен Великов - 11, а с по 10 точки завършиха Арнас Казлаускас и Васил Александров. За домакините с 21 точки се отличи Джеремая Босуел, а с 19 Петрослав Зафиров. Нетинфо