Баскетболистите на Рилски спортист записаха една от най-важните си победи за сезона. Играчите на Александър Тодоров излъгаха за трети път сръбския Мега Хипо Лизинг, този път с 83:81 и се класираха за финала на Еврохолд Балканската лига, съобщиха от родната федерация. Срещата е в сряда, 25 март, пред собствената им публика в Самоков. Травис Питърсън направи поредния си невероятен мач за самоковлии, като завърши с 24 т. и 13 борби. 18 добави Богдан Боев, който вкара 5 от 7-те си опита от линията за 3 т. със 17 завърши Иван Лилов. За белградския тим се отличи капитанът Страхиня Драгичевич, който завърши мача с 28 т. и 14 борби. Домакините водиха в резултата почти през целия мач, като чак в четвъртата част позволиха на Мега Хипо Лизинг да изравнят и дори да поведат, макар и само с една точка. В последните секунди при 2 т. разлика гостите имаха дори шанс да спечелят или поне да доведат мача до продължения, но Душан Катнич изпусна стрелбата си от "тройката", което прати Рилски спортист на финала в дебютното издание на турнира. "Знаех, че Мега Хипо Лизинг е силен отбор и направихме страхотен мач, който бе труден и за двата отбора. Въпреки това бих казал, че не очаквах толкова силна съпротива. Драгичевич игра страхотно. Въобще не мислех, че ще играе, защото в последния мач отсъства, а и срещу нас това му бе най-добрата продукция. Той беше човекът, който поддържа мача равностоен до самия му край", коментира след срещата Тодоров. "Заслужена победа за Рилски спортист. В последната атака прибързахме, трябваше да търсим изравняване. Домакините доказаха, че са много качествен отбор", каза пък наставникът на сърбите Михайло Увалин. Срещата от трибуните изгледаха националният селекционер Пини Гершон, както и спортният директор на ФИБА Европа Коста Илиев. Във финала Рилски спортист ще играе срещу Работнички, воден от бившия наставник на Лукойл Академик Марин Докузовски. В македонския полуфинал Работнички разби Фени Индъстрис от Кавадарци с 90:62 след 18 т. на Боян Трайковски. БГНЕС