България победи Беларус с 2:0 в двубой от група G на квалификациите за Евро 2008 и запази живи шансовете си за класиране на шампионата на Стария континент. Димитър Бербатов се превърна в герой за нашите, като реализира и двете попадения в срещата. България изигра много силен мач и не даде шанс на своя съперник, а селекционерът Станимир Стоилов дебютира с победа начело на националния отбор. Мъри заложи на тактиката, която използва и в Левски и това се оказа успешен ход. Тимът на България се придвижваше отлично и не остави свободни пространства за нападателите на Беларус. Още в 3-ата минута България бе близо до гола. Станислав Ангелов напредна в полето на Беларус и подаде към Бербатов, който нахлу, но стреля в тялото на Жевнов. В ответната атака Корниленко шутира в аут. Домакините се опитаха да упражнят натиск в следващите минути, но тактиката на Станимир Стоилов не позволи на Беларус да вземе инициативата. Мартин Петров стреля опасно от пряк свободен удар в 10-ата минута, но кълбото излезе в аут от главата на Йовов. Късметът продължи да е на страната на домакините и в следващите минути, когато Димитър Телкийски центира в полето на Беларус, но ударът на непокрития Бербатов излезе в аут. Много по-смислени и интересни бяха действията на българите през първата половина на полувремето, като играта бе много бърза, а халфовете на Беларус допуснаха много грешки. В 19-ата минута Иванков парира една атака на домакините, като пресече центриране към Корниленко. Две минути по-късно централният бранител на белорусите Щанюк стреля много опасно към вратата на България, но Иванков се намеси блестящо и изби. Секунди по-късно фантастичен удар на Бербатов срещна гредата. Голмайсторът на Тотнъм стреля по диагонала от воле, но кълбото се удари в гредата и излезе в аут. В 28-ата минута Бербо счупи каръка и се разписа за националния отбор след 7 мача суша. Нападателят на Тотнъм премина през цялата защита на Беларус и с прецизен удар изведе България напред. В следващите минути играчите на Юрий Пунтус се опитаха да вземат инициативата, но „трикольорите” действаха групирано. В следващите минути се забеляза леко отпускане в състава на България. Това не се оказа решаващо, а в 40-ата минута Мартин Петров проби в полето на Беларус и подаде към Бербатов, който обаче стреля неточно от чиста позиция. Три минути по-късно Стилиян Петров напомни, че е на терена и стреля от далечна дистанция. Вратарят на Беларус Жевнов имаше време да реагира и изби в корнер. Още в началото на второто полувреме нашите показаха, че няма да се приберат и да бранят резултата. В 47-ата минута отлична атака на „лъвовете” завърши с гол на Димитър Бербатов. Голмайсторът на Тотнъм получи отличен пас от Мартин Петров и вкара втория си гол в мача. Въпреки попадението, домакините не се предодаха и се опитаха да отвърнат. В този момент си пролича класата на нашите. В 51-ата минута Коритко центрира опасно, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно резервата Вячеслав Хлеб се оказа в близост до Иванков, но ударът му бе блокиран от бранител на България. Четвърт час след началото на второто полувреме Бербатов бе близо до своя хеттрик, но Жевнов се оказа последна преграда за топката. При последвалата добавка Лусио Вагнер се оказа в положение на засада. Секунди по-късно Вячеслав Хлеб падна в полето на България и домакините поискаха дузпа, която не съществуваше и не бе отсъдена. Последва лек натиск на Беларус, като в основата на това беше по-малкият от братята Хлеб, който освежи атаката на тима си. В тези минути за първи път играчите на Станимир Стоилов се бяха прибрали плътно в полето си. Въпреки това домакините не успяха да стигнат до чисто положение пред вратата на България. В 68-ата минута Йовов се възползва от свободните пространства, които остави отбраната на Беларус и нахлу в полето на съперника. За съжаление центрирането на Бижутера бе изчистено в корнер, след който не последва нищо опасно. Натискът на Беларус продължи и в следващите минути, но отново бе хаотичен. Станимир Стоилов от своя страна се опита да освежи състава си, като пусна Владимир Манчев на мястото на Христо Йовов, който се умори. Осем минути преди края на срещата резервата Страханович стреля опасно от 17 метра, но Иванков показа класа и лови кълбото. До края на срещата не се случи нищо интересно, с изключение на още един опасен удар на Страханович и България логично се поздрави с победата. В сряда двата отбора излизат един срещу друг, само че на стадион „Васил Левски” в София.