Отборът на Барселона направи нова крачка към спечелването на титлата в Примера дивисион, побеждавайки тима на Валядолид с минималното 1:0 в среща от 29-ия кръг, играна на стадион "Хосе Сорила". Гостите от Барселона бяха по-активни през първото полувреме и опасните положения бяха все пред вратата, пазена от Асенхо Серхио. Андрес Иниеста, Самуел Ето'о и Шави се отличиха с пропуски пред противниковата врата. Така се стигна до 38-ата минута, когато камерунският национал Ето'о стреля от дъгата пред наказателното поле и откри резултата в полза на каталунците - 0:1. При този резултат приключи първото полувреме, а след подновяването на играта домакините бяха заиграха по-мотивирано и поизравниха силите на терена. Първата опасност обаче отново бе пред тяхната врата, само пет минути след подновяването на вратата Иниеста комбинира с Ето'о, чийто удар обаче мина над целта. Шест минути по-късно Агире опита да възстанови равенството на "Хосе Сорила", но изстрелът му бе прекалено слаб и не затрудни с нищо стража Виктор Валдес, който улови топката. Двете единайсеторки продължиха да се надиграват, но до края на мача второ попадение така и не падна и каталунците победиха с 0:1. В същото време, борещият се за оставане в испанския елит отбор на Алмерия победи тима на Виляреал с класическото 3:0. Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в седмата минута, когато Крусат асистира на Негредо, който откри резултата в полза на Алмерия - 1:0. Тринайсет минути по-късно домакините удвоиха преднината си, като голмайсторът Негредо подаде на Пиати, който се разписа за 2:0, а 35-ата минута Мане оформи крайното 3:0. Отборите на Бетис и Нумансия направиха зрелищно реми с три червени картона и шест гола. Серджо Гарсия откри резултата в полза на домакините още в деветата минута, а след още половин час игра карлос Рейна Аранда възстанови равенството на стадион "Мигел Руис де Лопера" - 1:1. При този резултат приключи първото полувреме, а всичко по-интересно се случи през втората част. По-малко от половин час след подновяването на играта Нелсон получи червен картон за нарушение в наказателното поле и реферът остави домакините с човек по-малко на терена и отсъди дузпа в полза на Нумансия. Зад топката застана Хосе Хавиер Баркеро, който обърна резултата в полза гостите - 1:2. Последните десет минути от двубоя бяха особено драматични. В 84-ата минута Хесус Капи изравни резултата (2:2), а четири минути по-късно и Мануел Павон получи червен картон и гостите също останаха с човек по-малко, отново за нарушение в наказателното поле. Рикардо Оливейра реализира последвалата дузпа за 3:2. В даденото от съдията продължение на двубоя голмайсторът Оливейра също бе декориран в червено, а карлос Рейна Арандасе разписа за гостите, оформяйки крайното 3:3. В останалите срещи: Атлетик Билбао - Майорка - 2:1 Рекреативо Уелва - Севиля - 0:1 Малага - Реал Мадрид - 0:1