Волейболистите на България запазиха първото си място в група “D” на Световната лига и след изиграването на четвъртите мачове. Нашите са с пълен актив от 4 победи и са загубили един единствен гейм – в петък срещу Китай. Поляците също са без загуба, но с по-лошо геймово и точково съотношение. В следващите седмици на двата фаворита в групата предстоят далечни пътувания до Аржентина и Китай, а в последните два кръга са срещите помежду им, които ще определят и крайното подреждане в групата. Почти сигурно е обаче, че и нашите, и „дружина полска” ще се играят на финалите на турнира. Както е известно, те ще се проведат именно в Полша, което ще позволи и на втория в групата да се класира. временно класиране: отбор т м п з г.р. 1. България 8 4 4 0 12:1 2. Полша 8 4 4 0 12:3 3. Китай 4 4 0 4 3:12 4. Аржентина 4 4 0 4 1:12