Мария Шарапова стана последната четвъртфиналистка на Откритото първенство по тенис на Франция след много труден успех срещу Пати Шнидер от Швейцария.Бившата номер едно в света трябваше да спасява три мач пойнта, за да стигне до победата с 3-6, 6-4, 9-7 след два часа и половина игра. “Беше много вълнуваща среща и дори да бях загубила, щях да съм доволна от себе си и от начина, по който се борех, за да се върна в мача”, каза след мача 20-годишната рускиня. В следващия кръг, тя ще играе със сънародничката си Анна Чакветадзе, а при победа ще запише първият си полуфинал на “Ролан Гарос” в кариерата.Резултати от осмия ден на “Ролан Гарос”. Жени, Четвърти кръг 2-Мария Шарапова (Русия) – 14-Пати Шнидер (Швейцария) 3-6, 6-4, 9-7 9-Анна Чакветадзе (Русия) – 25- Лусие Шафаржова (Чехия) 6-4, 0-6, 6-2 4-Йелена Янкович (Сърбия) – Марион Бартоли (Франция) 6-1, 6-1 7- Ана Иванович (Сърбия) - 24-Анабел Медина Гаригес (Испания) 6-3, 3-6, 6-3 1-Жюстин Енен (Белгия) - Сибил Бамер (Австрия) 6-2, 6-4 8-Серена Уилямс (САЩ) – 10-Динара Сафина (Русия) 6-2, 6-3 6-Никол Вайдишова (Чехия) – 19-Татяна Гарбин 6-3, 6-1 3-Светлана Кузнецова (Русия) – 15-Шахар Пеер (Израел) 6-4, 6-3 --- Четвъртфинали 1-Жюстин Енен (Белгия) - 8-Серена Уилямс (САЩ) 4-Йелена Янкович (Сърбия) - 6-Никол Вайдишова (Чехия) 7- Ана Иванович (Сърбия) - 3-Светлана Кузнецова (Русия) 9-Анна Чакветадзе (Русия) - 2-Мария Шарапова (Русия). /БГНЕС