В първи мач от 30-ия кръг на Примера дивизион съставът на Барселона постигна резонна победа с 2:0 над Рекреативо и заема първото място в класирането с актив от 75 точки. След фиестата срещу Байерн в Шампионската лига футболистите на Хосеп Гуардиола отново показаха атакуваща игра и взеха поредните три точки по пътя към шампионската титла. Още в 43-ата секунда на срещата каталунците откриха резултата чрез Иниеста, който вкара топката във вратата на гостите от два метра при изстрел на Анри. До края на полувремето Барселона не успя да отбележи втори гол, но за сметка на това го стори през втората част, макар и чрез автогол. Морис засече удар на Иниеста в собствената си врата в 67-ата минута на двубоя. Превъзходството на Барселона доведе и до пропусната дузпа в 81-ата минута, която аристократично Меси пропиля. Касадо игра с ръка в наказателното поле след удар на Дани Алвеш и последва наказателен удар, но аржентинският нападател пропусна. Гостите не успяха да затруднят Барселона и не успяха да вкарат поне почетно попадение. В другата среща от този кръг съставът на Виляреал загуби у дома от Малага с 0:2. Дуда даде преднина на гостите с гол в 38-ата минута, а през втората част Елисеу оформи крайния резултат с попадение в 86-ата минута. Явно футболистите на Пелегрини мислят за предстоящия реванш от четвъртфиналната фаза в Шампионската лига срещу английския Арсенал и не се напъваха много в тази среща./БГНЕС/