Реал Мадрид се утвърди на второто място в испанската Примера дивисион, след като се наложи с 2:0 над Валядолид у дома. Сега Белия балет има 69 точки, с шест по-малко от лидера Барселона, който вчера спечели с 2:0 срещу Рекреативо Уелва. Капитанът Раул и холандското крило Ариен Робен се разписаха за Реал, който има аванс от 12 точки пред Севиля, който по-късно днес посреща Хетафе. Раул откри резултата малко преди края на първото полувреме, след като овладя чудесно подаване на Гонсало Игуаин. Аржентинецът вдигна топката между двама защитници към Раул, чийто удар мина над вратаря Серхио Асенхо. Гостите имаха шансове да изравнят, но все пак резервата Гути копна топката на празно пространство, откъдето Робен вкара за 2:0. Хосе Мария Ногес стартира успешно начело на отбора на Бетис, като неговите футболисти биха с 3:2 като гости Сантандер. Зелено-белите от Севиля събраха с тази победа 34 точки и се изкачиха до 13-о място. Валенсия стигна до успеха също с 3:2 като гост над Спортинг Хихон с победен гол две минути преди края на редовното време. Хуан Мата донесе трите точки за валенсианците, като преди това по веднъж вкараха Давид Силва и Давид Вия от дузпа. Атлетик Билбао се срина до 14-о място, след като отстъпи с 1:2 при гостуването на съседите от Осасуна. По-късно тази вечер Хетафе изненадващо се наложи над двукратнияносител на Купата на УЕФА Севиля с минималното 1:0. Двубоят на стадион "Рамон Санчес Писхуан" бе изключително оспорван, като единственото и победно попадение в мача падна едва в 82-ата минута, а негов автор бе Хайме Гавилан. В последния двубой от кръга Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Депортиво Ла Коруня с 2:1 и със спечелените три точки се изкачи до шестата позиция във временното класиране. Гостите от столицата поведоха в резултата в последната минута на първото полувреме с гол на аржентинската звезда натима Серхио Агуеро - 0:1. В 69-ата минута пък Шимао Саброса удвои преднината на "дюшекчиите", разписвайки се за 0:2. Три минути преди краяна редовното време Родолфо Бодипо Диас успя да върне надеждите на домакините, разписвайки се за 1:2. Времето и силите обаче нестигнаха на Депортиво, за да се добере поне до точка от мача и така мадридчани се поздравиха с крайния успех.