Руснакът Николай Давиденко се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис “Ролан Гарос” и обяви, че ще се откаже от тениса при краен успех в турнира. Давиденко, поставен под номер четири в надпреварата, спечели трудно срещу Давид Налбандян от Аржентина с 6-3, 7-6, 3-6, 7-6. Мачът отиваше към пети сет, но руснакът проби съперника си, губейки с 4-5 в четвъртата част. В тайбрека пък му трябваха четири мач пойнта, за да стигне до успеха. Пътят на Давиденко и оттук нататък не изглежда осеян с рози. Той ще срещне в следващия кръг друг аржентинец – Гилермо Каняс, който със сигурност ще е амбициран да отмъсти за Налбандян. Каняс, поставен под номер 19 в схемата, отстрани сънародника си Хуан Монако с 6-0, 6-4, 6-2. При успех срещу него, Давиденко го чака най-вероятно сблъсък с лидера в световната ранглиста Роджър Федерер, а за финала се е запътил Рафаел Надал от другата част на схемата. “Ако спечеля всички тези мачове, вероятно ще се откажа от тениса. От Налбандян, през Каняс до Федерер. Всяка среща тук е много трудна. С Надал играх в Рим само три сета, които продължиха три часа и 40 минути. Ако играя пет сета, сигурно трябва да започнем в 11 часа преди обяд, за да свършим в девет през нощта!”, каза Давиденко. “Трябва да печеля всеки мач в три сета! Вижте ме, тежа вече само 70 килограма. Колко килограма ще загубя, ако играя три петсетови мача. Вероятно ще отслабна до 40”, добави руснакът. Резултати от осмия ден на “Ролан Гарос” Мъже, Четвърти кръг 4-Николай Давиденко (Русия) – 15-Давид Налбандян (Аржентина) 6-3, 7-6, 3-6, 7-6 19-Гилермо Каняс (Аржентина) – Хуан Монако (Аржентина) 6-0, 6-4, 6-2 9-Томи Робредо (Испания) – 29-Филпо Воландри (Италия) 6-2, 7-5, 6-1 1-Роджър Федерер (Швейцария) – 13-Михаил Южни (Русия) 7-6, 6-4, 6-4.